Рекомендації по роздільному збору від компанії "ВТОРМА ua"

З 1 січня 2018 року в Україні введено в дію норму Закону України «Про відходи», згідно з якій побутові відходи підлягають вторинній переробці. Українці повинні розділяти побутові відходи на папір, пластик, скло, метал, органіку, та викидати відходи в різні контейнери, встановлені біля будинку. «ВТОРМА ua» вирішила нагадати всім прості  правила сортування побутових відходів.

Як  правильно сортувати побутові відходи з паперу

По-перше, переробленню підлягають лише сухі і чисті паперові відходи. Паперова упаковка не повинна містити залишки харчових продуктів або інших забруднень. Відходи з паперу, які можуть бути  перероблені, слід викидати  в контейнер синього кольору, звісно, коли його  встановлять біля  будинку. Цей  колір маркування баків для побутових  відходів діє в країнах Європи. В Україні можливі відмінності в маркуванні контейнерів для збирання відходів з паперу.

Як правильно сортувати побутове сміття з пластику

В нашій країні вторинній переробці підлягають 5 видів пластику, які маркуються відповідними номерними знаками у трикутнику. Повторно переробляють такі види упаковки, як:

Щоб відправити пластикову тару на переробку, її потрібно очистити від залишків їжі, висушити, зім’яти або спресувати. Якщо  пляшка має  металевий дозатор, его слід видалити.

Чисту та суху пластикову тару необхідно викидати в контейнер жовтого кольору, якщо він встановлений біля будинку або відвезти у пункт прийому вторсировини.

Як правильно сортувати побутові відходів зі скла

Для вторинної переробки приймаються скляні побутові відходи у вигляді цілої тари - банки та пляшки, а також склобій. Не переробляють кришталь, жаро- та ударостійке скло.

 

Перед здачею побутових відходів зі скла, тару необхідно очистити від залишків рідини, харчових продуктів і висушити. Щоб здати скло на переробку, його потрібно вкласти в зелений контейнер, встановлений біля будинку. Колір  контейнеру  може відрізнятися залежно від вибору компанії, яку обере місцева влада для надання таких послуг. Так само відходи від скла приймаються в пунктах прийому вторсировини. Нагадаємо, компанія "ВТОРМА ua" не приймає скло за гроші. Однак, якщо ви сортуєте скло як вторсировину, воно може бути утилізовано вами в  спеціальний контейнер нашої компанії на території ОСББ м.Бровари.  

Як правильно сортувати побутове  сміття з металу

Вторинній переробці  підлягають всі домашні відходи з металу, адже переробка металу дозволяє значно знизити витрати енергоресурсів та корисних копалин.

Переробка алюмінієвої тари дозволяє не тільки зменшити площу полігонів для зберігання побутових відходів, але і зменшити енергозатрати на виробництво металу. Так, при вторинній переробці алюмінію використовується на 95% менше енергії, ніж на первинне його виготовлення. А крім цього,  алюміній можна переробляти нескінченно без зниження якості.

В Україні на переробку приймають:

Так само можна здавати в пункти прийому вторсировини аерозольні балончики. В компанії «Україна без сміття» повідомили, що перед стисненням  балончика його потрібно проколоти. Це дозволить уникнути вибуху тари.

На переробку також приймають вироби з  чистої фольги. В компанії «Київміськвторресурс» відзначили, що фольгу приймають, якщо її вага не менше 1 кг.

Які побутові відходи з металу не переробляються?

Не приймають на переробку будь-які вироби з  фольги із залишками харчових продуктів. Таку упаковку слід промити або викинути в контейнер для змішаних відходів.

Перш ніж здавати металеві банки та кришки, їх необхідно вимити, просушити і ущільнити. Алюмінієві та жестяні банки слід зім’яти.

Побутові  відходи  з металу слід викидати до контейнеру червоного кольору. Колір  контейнеру  може відрізнятися залежно від вибору компанії, яку обере місцева влада. Так само відходи від скла приймаються в пунктах прийому вторсировини.

Які побутові відходи не можна викидати до контейнеру для металу?

Не слід викидати в контейнери небезпечні відходи, такі як:

Дане сміття збирається і утилізується окремо від інших відходів. Для батарейок зазвичай в магазинах типу «Ватсонс» чи «Епіцентр» при вході встановлені невеличкі контейнери. Утилізацією люмінесцентних ламп в м.Києві займається КП «Київкомунсервіс».